
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Resistance | 120 mΩ |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | High Side |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 2.5 A |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Turn-On Delay Time | 5 ms |
| Turn-Off Delay Time | 3 ms |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 135 µA |
| On Resistance (RON) | 120 mΩ |
| Current Limit | 2.7 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
